עו”ד אייל בסרגליק – עתירה דחופה לבג”צ

June 28 2022Cfao

עו”ד אייל בסרגליק הגיש בשם ארגון נשות השוטרים והסוהרים עתיר דחופה לבג”צ.

עו”ד אייל בסרגליק הגיש בשם ארגון נשות השוטרים והסוהרים עתיר דחופה לבג”צ מינויה של עו”ד ליאורה חביליו לנציבת קבילות שוטרים וסוהרים, מינוי שהשר לבט”פ עמר בר לב מנסה להעביר, לטענת עו”ד אייל בסרגליק, במחטף של ערב בחירות, ותוך הסתרת ניגוד עניינים מהותי.
עו"ד אייל סרגליק. עתירה לבג"צ
עו”ד אייל סרגליק. עתירה לבג”צ
בנימוקים לעתירה הוסבר כי בנוסף לתיזמון הבעייתי של ערב בחירות אחרי שהוחלט על פיזור הכנסת, מדובר בפגיעה בלתי מידתית בשוטרים ובסוהרים, ולכן יש לעצור את המינוי מיידית.
החלטת המינוי הינה בלתי סבירה באופן קיצוני, שכן מדובר באדם שלא מגיע משורות הארגון ולא מכיר את עבודת המשטרה והשב”ס ואת האתגרים עמם מתמודדים שוטרים וסוהרים. בדיוק כפי שלא נעלה על הדעת מינוי נציב קבילות חיילים שלא מתוך שורות הצבא, כך ההחלטה על מינויה של חביליו אינה מתקבלת על הדעת.
עפ”י החלטת כבוד השופטת כנפי-שטיינמץ, העתירה נשלחה לתגובה דחופה עד ליום 3.7.
עו”ד אייל בסרגליק: אנו נעשה הכל כדי לשכנע את בג”צ שמדובר בהחלטה החורגת ממתחם הסבירות הן מטעמים של חוסר התאמה לתפקיד והן בשל תיזמונה, ולכן יש לבטלה לאלתר. די היה לראות את אמירותיה של חברת הכנסת מירב בן ארי בוועדה “אנחנו במלחמה; מי יודע מה יהיה פה אחרינו” כדי להבין את השערורייה שבמינוי פה אחד (היא עם עצמה) וללא בדיקת עמדת היועצת המשפטית לממשלה”.
#עו"ד אייל בסרגליק
Share: