שמואל שי על הרחבת החקלאות המדברית בישראל ובעולם. 

December 30 2023Cfao

הרחבת החקלאות המדברית בישראל ובעולם על פי שמואל שי. בשנים האחרונות חל גידול משמעותי בשטחי החקלאות המדברית בישראל ובמדינות נוספות בעולם, הודות להתקדמות טכנולוגיות ההתפלה וליישומן בתעשייה החקלאית. אחד האנשים שתרמו תרומה חשובה למגמה זו הוא שמואל שי, איש עסקים ישראלי בכיר המתמחה בקידום פרויקטים בינלאומיים משותפים בתחומי המים, האנרגיה והחקלאות.

שמואל שי על חקלאות מדברית

שי, בן 57, מכהן כיו”ר פורום העסקים ישראל-מדינות המפרץ וכנשיא חברת GTS העוסקת בפיתוח מיזמים גלובליים. במסגרת תפקידיו, הוא פועל רבות כדי לקדם שיתופי פעולה בינלאומיים בתחום טכנולוגיות התפלת מים לצרכים חקלאיים, שמאפשרות הרחבה של שטחי חקלאות מדברית באזורים צחיחים.

חקלאות מדברית. שמואל שי

“הטכנולוגיה הישראלית בתחום התפלת המים נחשבת לאחת המתקדמות בעולם”, אומר שי. “בשנים האחרונות אנו שותפים ליישום טכנולוגיות אלה במסגרת פרויקטי חקלאות מדברית חדשניים במדינות שונות כמו אוסטרליה ומדינות אפריקה. הדבר תורם להרחבת החקלאות באזורים צחיחים ולהגדלת הביטחון התזונתי העולמי”.

שי מוסיף כי שיתופי הפעולה הבינלאומיים בתחום זה תורמים גם לביסוס מעמדה של ישראל כמעצמה עולמית מובילה בפיתוח טכנולוגיות מים וחקלאות מתקדמות, תוך שיווק הידע והחדשנות הישראליים למדינות רבות נוספות ברחבי העולם.

“אנו רואים בפרויקטים אלה שליחות לאומית”, הוא מסביר. “מצד אחד הם תורמים תרומה ממשית להתמודדות עם אתגרי המחסור במזון ובמים בקרב אוכלוסיות מוחלשות ברחבי העולם. מצד שני הם מסייעים לביסוס מעמדה של ישראל כמובילה עולמית בפיתוח טכנולוגיות חקלאיות מתקדמות ובפתרונות חדשניים לבעיית המחסור במים”.

שמואל שי מציין כי בשנה האחרונה הרחיב את פעילותו לקידום פרויקטים מסוג זה גם למדינות באסיה ובדרום אמריקה: “אנו שואפים שהידע והטכנולוגיה הישראליים בתחום זה יגיעו לכמה שיותר מדינות מתפתחות הסובלות ממחסור במים, ויתרמו לשיפור איכות החיים והביטחון התזונתי של מיליוני בני אדם ברחבי העולם”.

#חקלאות מדברית
#שמואל שי
Share: