יורם קראוס על הקשיים של מטפסי ההרים ואיך זה קשור לעולם העסקים

December 31 2023Cfao

מטפסי הרים נתקלים בקשיים ייחודיים המשתנים בהתאם למציאות האקטואלית של הר בו הם פועלים, מסביר איש העסקים יורם קראוס שהוא בעצמו מטפס הרים. האתגרים המיוחדים הללו של מטפסי ההרים יכולים לקבל ביטוי גם בעולם העסקים וזאת בכמה צורות. מוזמנים לקרוא מאמר מיוחד של יורם קראוס המסביר על הקשיים בהם מתמודדים מטפסי הרים ועל הקשר שיש לזה עם עולם העסקים.

mountain climber, sky, landscape. יורם קראוס. אתגר טיפוס הרים והקשר העסקי
  1. תנאי סבל: המטפסים נמצאים בסביבה קשה מבחינת תנאי האקלים ודרך. כך ייתכן גם בעסקים כשצריכים להתמודד מול עם תנאי סבל מאתגרים כדי לשרוד ולהיצמד למטרות עסקיות.
  2. סכנות טבע: מטפסי הרים נמצאים בסיכון לתופעות טבע כמו  שלג, או שקעים סלעים. בעסקים עשויים להיתקל באיומים טבעיים, יש צורך בתכנון וביכולת להתמודד עם סיכונים אלו.
  3. אבטחת העובדים: עסקים בסביבה הררית עשויים לדרוש ממעסיקיהם להתמודד עם תנאים ביטחוניים מיוחדים, כולל תנאים סבל והתמודדות עם סיכונים אפשריים לבטיחותם של העובדים. גם בעסקים הסביבה עלולה להיות מפחידה או מסוכנת וצריך ללמוד להתמודד.
  4. לוגיסטיקה: פעמים רבות נדרש להעביר ציוד למקומות לא כך כך נגישים ואף לעשות זאת ביעילות. זה עשוי להיות אתגר גם בעסקים הפועלים בתנאים לא סטנדרטיים ובתנאי שטח מורכבים.
  5. הוראות ורשויות מקומיות: כל אזור ומדינה יכולים להטיל הוראות ותקנות שונות בענייני בנייה, שימור סביבה ועוד. גם בעולם העסקי יש להקפיד על שמירה על החוק במדינות השונות.

בסופו של יום, יש קשר בין התנהלות בשטח בטיפוס הרים לבין התנהלות בעולם העסקים. לעיתים התנאים קשים והסיבה לא נוחה אך צריך להשתלב ולהצליח. לכן כמו בטיפוס הרים כך גם בעסקים יש צורך לתכנן היטב את המהלכים. גם להיות מודעים וערוכים לסיכונים האפשריים. כל אלה יעזרו לכם להתמודד עם האתגרים הייחודיים של סביבה הטבעית או העסקית.

#טיפוס הרים
#יורם קראוס
Share: